Hoppa till sidans innehåll

Linnés distriktsmästare


BTK Linnés Distriktsmästare genom tiderna:

LAG

Herrar

1955    Knut Lundgren, Roy Olsson, Björn Berggren

1957    Knut Lundgren, Roy Olsson, Gösta Nimmerfors

1959    Knut Lundgren, Roy Olsson, Nils Bergström

1960    Knut Lundgren, Kennet Olsson, Karl-Olof Johansson

1961    Kent Johansson, Nils Bergström, Harris Mattiasson

1962    Kent Johansson, Per Magnusson, Karl-Olof Johansson

1963    Kent Johansson, Per Magnusson, Göran Ekström

1964    Kent Johansson, Per Magnusson, Lars Sverre Andersson

1965    Kent Johansson, Per Magnusson, Lars Sverre Andersson

1967    Kent Johansson, Mikael Svensson, Dennis Pettersson

1969    Lars Sverre Andersson, Mikael Svensson, Dennis Pettersson

1970    Lars Sverre Andersson, Dennis Pettersson, Gunnar Wikström

1972    Lars Sverre Andersson, Benny Lundberg, Dennis Pettersson

1973    Lars Sverre Andersson, Benny Lundberg, Kjell Hellström

1975    Kjell Hellström, Örjan Glans, Benny Lundberg

1977    Lars Sverre Andersson, Benny Lundberg, Örjan Glans

1978    Per Vasilis Kjell Hellström, Örjan Glans

1979    Lars Sverre Andersson, Kjell Hellström, Örjan Glans

1984    Jan Wincent, Håkan Jägerholt, Örjan Glans, Björn Olausson

1985    Björn Olausson, Johan Källén, Håkan Jägerholt, Jan Wincent, Hasse Persson,  Örjan Glans, Martin Larsson

1986    Örjan Glans, Holger Persson, Håkan Jägerholt, Johan Källén

1987    Örjan Glans, Holger Persson, M. Stenholm, Håkan Jägerholt, Johan Källén,  Mattias Andersson

1988    Holger Persson, Håkan Jägerholt, Johan Källén, M. Stenholm

1990    Valle Svahn, Ola Nyström, J. Ahlgren, Tobias Jägerholt

1991    Ola Nyström, Valle Svahn, Håkan Jägerholt, Jonny Sallander

1993    M. Källberg, Tobias Jägerholt, Freddy Helgesson, Ola Nyström

1998    Henrik Olsson, Tobias Jägerholt, Cyprian Asamoah, Erik Trygger

2016    Erik Wahlgren, Jesper Walton, Pontus Ljungren

2017    Arvid Lorén, Carl Sahle, Pontus Ljungren, Jesper Walton.

 

Lilla DM herrar

1990    S. Karlsson, H. Persson, Marcus Rost, Mikael Jonasson

2000     Peter Johansson, Mikael Jonasson, Anders Winqvist

 

Herrjuniorer

1955    Bengt Hjerpe, Kjell Lysell, Bertil Johansson

1957    Bertil Johansson, Karl-Olof Johansson, A. Landqvist

1958    Kenneth Ander, Karl-Olof Johansson (Jagebro), Stig Andersson

1959    Kenneth Ander, Karl-Olof Johansson, Göran Ekström

1960    Kent Johansson, Bengt Helgesson, Stig-Göran Sjöö

1961    Kent Johansson, Stig Olsson, Stig-Göran Sjöö

1962    Lars Sverre Andersson, Bengt-Inge Olofsson, Stig-Göran Sjöö

1963    Lars Sverre Andersson, Bengt-Inge Olofsson, Stig-Göran Sjöö

1964    Dennis Pettersson, Bengt Liljegren, Christer Törnqvist

1965    Dennis Pettersson, Mikael Svensson, Sven Åke Lans

1966    Mikael Svensson, Gunnar Wikström, Tommy Andersson

1967    Gunnar Wikström, Benny Lundberg, Stig-Göran Carlsson

1968    Benny Lundberg, Kjell Hellström, Örjan Glans

1970    Kjell Hellström, Örjan Glans, Stig-Ingvar Norfeldt

1971    Kjell Hellström, Örjan Glans, Stig-Ingvar Norfeldt

1976    Stefan Hägerström, Göran Sigmark, Per Vasilis

1985    Stefan Strömberg, Christer Mårtensson, Peter Keiski, Mathias Caporicci, Mattias Andersson

1986    Stefan Strömberg, Mathias Caporicci, Mattias Andersson

1990    Peter Cordes, M. Olofsson, Marcus Rost

1991    Tobias Jägerholt, Jonny Sallander, John Celik

1997    Cyprian Asamoah, Henrik Olsson, Erik Trygger

2008     Oscar Bergsten, Oskar Jakobsson, Emil Pettersson

2009     Carl Ahlander Johansson, Anders Eriksson, Marcus Olovsson

2010     Carl Ahlander johansson, Anders Eriksson, Marcus Olovsson

2011     Carl Ahlander Johansson, Anders Eriksson, Viktor Alm 

2017     Einar Sahle, Adam Säll, Erik Wahlgren

 

Pojkar 15

1962    Dennis Pettersson, Bengt Liljegren, Christer Thörnqvist

1963    Dennis Pettersson, Mikael Svensson, Peter Nilson

1966    Benny Lundberg, Kjell Hellström, Jan Bjurström

1970    Örjan Glans, S. Johansson, P-I. Norfeldt

1971    Örjan Glans, S. Johansson, P-I. Norfeldt

1979    Martin Larsson, Björn Olausson, L-I. Andersson

1984    Peter Keiski, Mathias Caporicci. T Johansson, H. Nilsson

1985    Mattias Andersson, Stefan Strömberg, Peter Keiski, Mathias Caporicci

2007    Patrik Nyberg, Oskar Jakobsson, Gustaf Bergsten, K. Lundin

2008    Carl Ahlander Johansson, Gustaf Bergsten, Anders Eriksson

2009    Carl Ahlander Johansson, Gustaf Bergsten, Anders Eriksson

2010    Carl Ahlander johansson, Anders Eriksson, Marcus Olovsson  

2013    Jakob Nordqvist, Linus Strömberg, Artur Blidberg

2014    Artur Blidberg, Viktor Jonasson, Pontus Ljungren

2015    Bruno Nettarp, Adam Larsson, Erik Wahlgren

 

Pojkar 13

1983    Peter Keiski, Mathias Caporicci

2000    P. Nilsson. M. Winqvist, M. Andersson

2006    Gustaf Bergsten, Kristoffer Lundin, Daniel Einarsson

2007    Maximilian Mangelus, Patrik Nyberg, Gustaf Bergsten

2008    Carl Ahlander Johansson, Johannes Olausson, Marcus Olovsson

2009    Carl Ahlander Johansson, Anders Eriksson, Francicsko Florens

2013    Artur Blidberg, Erik Wahlgren, Viktor Jonasson

2015   Ivar Landahl, Andreas Larsson, Noah Steif

 

Pojkar 11

1981    Mathias Caporicci, Peter Keiski

1996    N. Nordby, D. Prochazka, R. Hermiz

2006    Maximilian Mangelus, Erik Nilsson, Fredrik Nihlén

2011     Artur Blidberg, Viktor Jonasson, Leo Söderberg

2013    Rasmus Boström, Ivar Landahl, Carl Sahle

2014    Edwin Olausson, Carl Sahle

2018    Hugo Andrén, Elias Ellbring, Pontus Pettersson

 

Damer

1998    V. Kristiansson, Ingrid Bogren, Lotta Benjegård

1999    Gunnel Borgström, Ingrid Bogren, Lotta Benjegård

2000    Lotta Benjegård, Ingrid Bogren, C. Krona

2002    Ingrid Bogren, Helena Johansson, Charlotta Larsson

2004    Ingrid Bogren, Helena Johansson, Charlotta Larsson

2005    Ingrid Bogren, Charlotta Larsson, Mette Knudsen

2007    Helena Johansson, Charlotta Larsson, Darija Grujic

2008    Jonna Carlsson, Helena Johansson, Sara Staberg

2014    Charlotta Larsson, Ann Kölln och Hanna Ragnarsson

 

Damjuniorer

1983    Louisa Hallner, Marie Lundgren, A-C. Lindberg

1984    Louisa Hallner, Marie Lundgren, A-C. Lindberg

1985    Louisa Hallner, Malin Lund, Gunilla Flodén

 

Flickor 15

1973    Britt-Marie Törngren, J. Flakierska, Helena Gellerman

1974    Britt-Marie Törngren, J. Flakierska, Helena Gellerman

1982    Marie Lundgren, T. Jansson, Louisa Hallner

 

Flickor 13

2013

 

Herrar 35 (oldboys yngre)

1970    Nils Bergström, Knut Lundgren

1972    Nils Bergström, Knut Lundgren

1973    Nils Bergström, Knut Lundgren

1976    Knut Lundgren, Ove Nilsson

1978    Knut Lundgren, Ove Nilsson

1979    Knut Lundgren, Ove Nilsson

1980    Knut Lundgren, Ove Nilsson

1981    Knut Lundgren, Ove Nilsson, Lars Sverre Andersson

1984    Kent Johansson, Ove Nilsson

1985    Lars Sverre Andersson, Kent Johansson, Dennis Pettersson

1987    Lars Sverre Andersson, Stig-Göran Carlsson

2000    Lars Sverre Andersson, Kent Johansson, Benny Lundberg

 

Oldboys äldre

1984    Ove Nilsson, Knut Lundgren

1985    Ove Nilsson, Knut Lundgren

 

Herrar 50

1986    Knut Lundgren, Per-Olof Martinsson

1989    Gert Jansson, Ove Nilsson, Knut Lundgren

1991    Ingemar Andersson, Gert Jansson, Knut Lundgren, Bengt Nilsson, Ove Nilsson

1992    Knut Lundgren, Ove Nilsson, Göran Ekström

2000    Lars Sverre Andersson, Kent Johansson, Dennis Pettersson

2001    Lars Sverre Andersson, Kent Johansson, Benny Strand

2003    Lars Sverre Andersson, Benny Lundberg, Dennis Pettersson, Benny Strand

2004    Stig-Jöran Sjöö, Hans-Erik Börjesson, Kent Johansson, Lars Karlsson

2018     Bo Freyschuss, Per Svensson

 

Herrar 60

1993    Knut Lundgren, Eiton Hildesson, B. Kroon

2003    Lars Karlsson, Kenneth Ander, Kent Johansson

2004    Lars Karlsson, Kenneth Ander, Kent Johansson

2005    Lars Karlsson, Kent Johansson, Stig-Jöran Sjöö

2006    Lars Karlsson, Kent Johansson, Stig-Jöran Sjöö

2008    Göran Ekström, Kent Johansson, Lars Karlsson

2010    Hans-Erik Börjesson, Göran Ekström, Kent Johansson

2013    Per Johansson, Hans-Erik Börjesson

2018     Bo Freyschuss, Per Svensson

 

Herrar 70

2013     Kent Johansson, Göran Ekström

 

SINGEL

Herrar

1956    Knut Lundgren

1959    Roy Olsson

1961    Nils Bergström

1962    Per Magnusson

1963    Per Magnusson

1964    Per Magnusson

1965    Kent Johansson

1966    Per Magnusson

1968    Mikael Svensson

1969    Mikael Svensson

1970    Lars Sverre Andersson

1973    Lars Sverre Andersson

1978    Per Vasilis

1988    Håkan Jägerholt

1989    Valle Svahn

1990    Ola Nyström

1991    Valle Svahn

1992    Valle Svahn

1993    Mats Källberg

1997    Jamie Lindqvist

1998    Henrik Olsson

2008    Erik Åman

2009    Andreas Johansson

2011    Andreas Johansson

2014    Marcus Johansson

2015    Marcus Johansson

 

Herrjuniorer 20

1996    Johan Bergius

1997    Jamie Lindqvist

2010    Carl Ahlander Johansson

2012    Nisse Lundberg

2013    Viktor Alm

2014    Artur Blidberg

2016    Noah Steif

2017    Bruno Nettarp

 

Herrjuniorer 17

1958    Kenneth Ander

1959    Karl-Olof Johansson

1960    Kent Johansson

1961    Kent Johansson

1963    Lars Sverre Andersson

1964    Dennis Pettersson

1965    Mikael Svensson

1966    Mikael Svensson

1967    Stig-Göran Carlsson

1968    Benny Lundberg

1969    Kjell Hellström

1970    Kjell Hellström

1971    Kjell Hellström

1982    Martin Larsson

1988    Mattias Andersson

1990    Tobias Jägerholt

1993    John Celik

1995    Johan Bergius

1996    Johan Bergius

1997    Henrik Olsson

2011    Viktor Alm

2013    Viktor Alm

2016    Arvid Lorén

2017    Bruno Nettarp

 

Pojkar 15

1962    Dennis Pettersson

1963   Dennis Pettersson

1964    Mikael Svensson

1968    Kjell Hellström

1969    Kjell Hellström

1970    Stefan Johansson

1976    Göran Sigmark

1985    Mattias Andersson

1986    Stefan Strömberg

1990    Tobias Jägerholt

1991    John Celik

1992    John Celik

1997    Cyprian Asamoah

2005    Linus Brännström

2009    Carl Ahlander Johansson

2010    Carl Ahlander Johansson

2011    Viktor Alm

2013    Jakob Nordqvist

2015    Tim Cornelius

2016    Noah Steif

 

Pojkar 14

2006    Kristoffer Lundin

2009    Carl Ahlander Johansson

2010    Carl Ahlander Johansson

2014    Artur Blidberg

2015    Bruno Nettarp

2016    Noah Steif

2017    Carl Sahle 

 

Pojkar 13

1972    Björn Andersson

1974    Göran Sigmark

1983    Mathias Caporicci

1986    Peter Cordes

1990    John Celik

2018    Axel Edfalk

 

Pojkar 12

2006    Gustaf Bergsten

2007    Maximilian Mangelus

2013    Erik Wahlgren

2015    Carl Sahle

 

Pojkar 11

1981    Mathias Caporicci

 

Pojkar 10

1996    David Prochazka

 

Damer

1978    Annika Johansson

1979    Annika Johansson

1998    Ingrid Bogren

2000    Helena Johansson

2003    Helena Johansson

2004    Helena Johansson

2006    Helena Johansson

2007    Helena Johansson

2008    Helena Johansson

2011    Charlotta Larsson

2014    Anna-Carin Ahlquist

2015    Charlotta Larsson

2017    Charlotta Larsson

 

Damjuniorer 20

1998    Lotta Benjegård

1999    Lotta Benjegård

2000    Lotta Benjegård

2001    Lotta Benjegård

2004    Charlotta Larsson

2005    Charlotta Larsson

2014    Julia Löfgren

2016    Hanna Ragnarsson

 

Damjuniorer 17

1976    Annika Johansson

1985    Louisa Hallner

1986    Malin Lund

1987    Malin Lund

2014    Hanna Ragnarsson

2016    Alva Mentor

 

Flickor 15

1973    Britt-Marie Törngren

1974    Helena Gellerman

1976    Annika Johansson

1981    Louisa Hallner

1982    Marie Lundgren

1983    Louisa Hallner

1985    Malin Lund

1996    Ling Tuong

2014    Julia Löfgren

2015    Alva Mentor

 

Flickor 14

2014    Julia Löfgren

 

Flickor 13

1981    Louisa Hallner

1994    Emma Wolter

 

Flickor 12

2013    Rebecca Muskantor

 

Flickor 10

1995    Charlotta Larsson

Herrar oldboys

 

1958    Gösta Nimmerfors

1963    Kurt Gustavsson

1964    Harris Mattiasson

 

Herrar 35 (oldboys yngre)

1972    Nils Bergström

1976    Knut Lundgren

1977    Ove Nilsson

1980    Lars Sverre Andersson

1982    Lars Sverre Andersson

1984    Lars Sverre Andersson

1987    Lars Sverre Andersson

1988    Lars Sverre Andersson

 

Herrar oldboys äldre

1973    Kurt Gustavsson

1975    Kurt Gustavsson

1977    Nils Bergström

1978    Knut Lundgren

1979    Knut Lundgren

1981    Knut Lundgren

 

Herrar 40

1987    Lars Sverre Andersson

 

Herrar 50

1989    Ove Nilsson

1990    Ove Nilsson

1992    Ove Nilsson

2001    Benny Lundberg

2002    Kent Johansson

2003    Dennis Pettersson

 

Herrar 60

1992    Knut Lundgren

2004    Kenneth Ander

2007    Kent Johansson

2008    Lars Karlsson

2009    Lars Karlsson

2011    Hans-Erik Börjesson

2012    Hans-Erik Börjesson

 

Herrar 70

2004    Leif Svensson

 

Damer 40

1987    Annica Mellgren

 

Damer 50

1986    Annica Mellgren

1987    Annica Mellgren

1988    Annica Mellgren

Damer 60

1993    Annica Mellgren

 

DUBBEL

Herrar

1955    Knut Lundgren/Björn Berggren

1958    Knut Lundgren/Roy Olsson

1959    Gösta Nimmerfors/Leif Svensson, BTK Linné/BTK Ferno

1961    Kurt Gustavsson/Knut Lundgren

1962    Kent Johansson/Per Magnusson

1963    Kent Johansson/Per Magnusson

1964    Kent Johansson/Per Magnusson

1965    Kent Johansson/Per Magnusson

1968    Mikael Svensson/Dennis Pettersson

1969    Mikael Svensson/Lars Sverre Andersson

1970    Kjell Hellström/Lars Sverre Andersson

1973    Benny Lundberg/Mikael Svensson, BTK Linné/Mölndals BTK

1977    Lars Sverre Andersson/Benny Lundberg

1978    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/Mölndals BTK

1979    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/AskimsRK

1987    Håkan Jägerholt/Örjan Glans

1990    Ola Nyström/J. Ahlgren

1991    Håkan Jägerholt/Valle Svahn

1998    Henrik Olsson/Robert Nilsson, BTK Linné/Mölndals BTK

2009    Andreas Johansson/Erik Åhman

2011    Andreas Johansson/ Marcus Johansson

2013    Viktor Alm/Marcus Johansson 

2015    Tim Cornelius/Linus Strömberg, BTK Linné/Partille BTK

2018     Pontus Ljungren/Jesper Walton

 

Herrjuniorer 20

2010    Carl Ahlander/Marcus Olovsson

2011     Viktor Alm/Gustaf Bergsten

2014    Jesper Walton/Joar Walton BTK Linné/Partille BTK

2015    Niklas Eriksson/Jonas Hansson

2017    Carl Sahle/Einar Sahle

 

Herrjuniorer 17

1970    Kjell Hellström/Stig-Ingvar Norfeldt

1971    Kjell Hellström/Stig-Ingvar Norfeldt

1975    Stellan Jeanson/Göran Sigmark

1977    Göran Sigmark/Per Vasilis

1978    Göran Sigmark/Per Vasilis

1990    Tobias Jägerholt/Jonny Sallander, BTK Linné/Kungälvs BTK

1991    Tobias Jägerholt/Jonny Sallander

1996    Johan Bergius/Andreas Nicoletti, BTK Linné/Mölndals BTK

 

Pojkar 15

1970    Örjan Glans/Stefan Johansson

1971    Örjan Glans/P-I. Norfeldt

1977    Erik Lindh/Per Vasilis, Kungälvs BTK/BTK Linné

1985    Peter Keiski/Mathias Caporicci

1986    Mattias Andersson/Stefan Strömberg

1991    John Celik/Daniel Pettersen, BTK Linné/Gunnilse IS

1992    Robert Bergh/John Celik, Mölndals BTK/BTK Linné

 

Damer

1977    Annika Johansson/Britt-Marie Törngren

1979    Annika Johansson/Monika Grundström

1998    Ingrid Bogren/Gunnel Borgström

2004    Helena Johansson/Charlotta Larsson

2005   Darja Grujic/Charlotta Larsson

2006   Charlotta Larsson/Sara Staberg, BTK Linné/Kungälvs BTK

2009    Helena Johansson/Charlotta Larsson   

2014   Anna-Carin Ahlquist/Charlotta Larsson

2016   Charlotta Larsson / Hanna Ragnarsson

 

Damjuniorer 20

2015   Sandra Lunman/Julia Löfgren, Lindome BTK/BTK Linné

 

Damjuniorer 17

1983    Louisa Hallner/Marie Lundgren

1984    Louisa Hallner/Marie Lundgren

1985    Louisa Hallner/Malin Lund

1999    Charlotta Larsson/Darija Grujic, BTK Linné/Mölndals BTK

 

Flickor 15

1981    Marie Lundgren/Louisa Hallner

1982    Marie Lundgren/Louisa Hallner

1985    Malin Lund/Kristina Rosenkvist, BTK Linné/Partille IF

 

Herrar oldboys

1969    Nils Bergström/Knut Lundgren

1970    Nils Bergström/Knut Lundgren

1971    Nils Bergström/Kurt Gustavsson

1972    Nils Bergström/Knut Lundgren

 

Herrar 35 (oldboys yngre)

1981    Lars Sverre Andersson/Knut Lundgren

1985    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, Gamla Ullevi BTK/Mölndals BTK

1986    Dennis Pettersson/Stig-Göran Carlsson

1987    Lars Sverre Andersson/Stig-Göran Carlsson

1988    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/Partille IF

1991    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/Partille BTK

 

Oldboys äldre

1979    Per-Olof Martinsson/Gert Jansson, Gamla Ullevi BTK/Landala IF

1980    Per-Olof Martinsson/Gert Jansson, BTK Linné/Landala IF

1981    Rolf Berg/Nils Bergström, IF Ifo/BTK Linné   

1982    Knut Lundgren/Gert Jansson, BTK Linné/Landala IF

 

Herrar 40

1987    Lars Sverre Andersson/Kurt Moll, Gamla Ullevi BTK/Partille IF

1988    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/Partille IF

1989    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/Partille IF

1991    Lars Sverre Andersson/Mikael Svensson, IF Linné/Partille BTK

 

Herrar veteraner

1985    Nils Bergström/Rolf Berg, BTK Linné/IF Ifo

 

Herrar 50

2001    Benny Lundberg/Dennis Pettersson

2002    Kent Johansson/Lars Karlsson

2003    Hans-Erik Börjesson/Dennis Pettersson

 

Herrar 60

2005    Ove Nilsson/Tord Fredriksson, IF Ifo/BTK Linné

2006    Göran Ekström/Lars Karlsson, IF Ifo/BTK Linné

2008    Göran Ekström/Lars Karlsson

2010    Göran Ekström/Lars Karlsson

2011    Hans- Erik Börjesson/Göran Ekström

 

Herrar 70

2011    Tord Fredriksson /Ove Nilsson, BTK Linné /IF Ifo

 

Damer (oldgirls dubbel)

1987    Maud Camling/Annika Mellgren, Mölndals BTK/BTK Linné

 

Mixed dubbel

1956    Knut Lundgren/G. Olsson, BTK Linné/Falkenhofs IF

1958    Knut Lundgren/G. Olsson, BTK Linné/Falkenhofs IF

1959    Roy Olsson/Britt Imfeldt, BTK Linné/Falkenhofs IF

1962    Per Magnusson/Britt Imfeldt, BTK Linné/Akademiska IF

1963    Kent Johansson/Ann-Lis Svantesson, BTK Linné/Knippla IK

1964    Kent Johansson/Ann-Lis Svantesson, BTK Linné/Knippla IK

1983    Erik Lindh/G. Fogelberg, Kungälvs BTK/BTK Linné

2000    A. Karlsson/Lotta Benjegård, Askims BTK/BTK Linné

2003    Tomas Buza/Helena Johansson, BTK Warta/BTK Linné

2004    Tomas Buza/Helena Johansson, BTK Warta/BTK Linné

2005    Anders Karlsson/Charlotta Larsson, Lerums BTS/BTK Linné

2006    Christian Dellstrand/Helena Johansson

2007    Anders Karlsson/Helena Johansson

2008    Anders Karlsson/Helena Johansson

2009     Andreas Johansson/Charlotta Larsson

2013    Viktor Alm/Charlotta Larsson

2014    Anna-Carin Ahlquist/Marcus Johansson

2016    Charlotta Larsson/Fabian Rignell, BTK Linné/Lindome BTK

2018    Charlotta Larsson/Jesper Walton

 

Mixed 35

1986    Dennis Pettersson/Ann-Lis Holmberg, Gamla Ullevi BTK/Torslanda IK

1987    Lars Sverre Andersson/Ann-Lis Holmberg, Gamla Ullevi BTK/Torslanda IK

1988    Lars Sverre Andersson/Ann-Lis Holmberg, Gamla Ullevi BTK/Torslanda IK

 

Mixed 40

1989    Lars Sverre Andersson/Ann-Lis Holmberg, BTK Linné/Torslanda IK

1991    Lars Sverre Andersson/Ann-Lis Holmberg, IF Linné/Torslanda IK

 

Uppdaterad: 10 AUG 2018 18:51 Skribent: Sven Åke Lans
Epost: Adressen Gömd

Vi stödjer BTK Linné:

 

dunross

 

higablogo

 

berg_pms_stor

 

bingo

 

sydsport

Postadress:
BTK Linné - Bordtennis
L. Regementsvägen 20
41527 Göteborg

Kontakt:
Tel: 031150052
E-post: This is a mailto link

Se all info